TAMIŠ BOLJI OD OKK BEOGRADA POSLE DRAMATIČNE ZAVRŠNICE

Košarkaši Tamiša odneli su ponedu nad OKK Beogradom u utakmici četvtog kola Košarkaške lige Srbije koja je odigrana sinoć u Hali sportova u Pančevu, navodi 013info. Pančevci su uspeli da istope zaostatak od devet poena u poslednjoj četvrtini, a potom da u dodatnih pet minuta slavi vrednu pobedu – 78:72.

Od početka utakmice, videlo se da Klonferi u Pančevo nisu došli sa uzdignutom belom zastavicom. Brzo su preko Aleksandra Langovića i Novaka Musića upisali deset poena i tu razliku uspešno održavali. Međutim, u drugoj četvrtini su na drugoj strani proigrali Džarid Rouds i Predrag Prlja, pa je utakmica već do poluvremena ušla u potpuni egal – 33:34.

U trećoj četvrtini se već polako činilo da sve odlazi niz reku za OKK Beograd. Aleksa Čabrilo i Rouds su nastavili da pune mrežice u dobrom ritmu, te da nije bilo raspoloženog Marka Brekića na drugoj strani, ko zna šta bi se do kraja desilo. Ovako, mladi košarkaš gostujućeg tima uspeo je da održi svoj tim u igri pred poslednju četvrtinu – 53:53.

Poen po poen, košarkaši OKK Beograda su preuzimali inicijativu u poslednjoj četvrtini i nakon poena Aleksandra Langovića na četiri minuta pred kraj došli su do devet poena prednosti. Činilo se da je to sasvim dovoljno za mirnu završnicu, ali…

ČabriloVasić i Nikolić su za samo jedan minut napravili seriju od 7:0 i ušlo se u dramatičnu završnicu. Vasić je na 40 sekundi pred kraj poravnao na 68:68, a taj rezultat je ostao na snazi do kraja regularnog dela i otišlo se u dodatnih pet minuta košarke.

A tamo, novi krah Klonfera. Već na startu je Tamiš napravio seriju od 6:0, odlepio se od rivala i mirno priveo utakmicu kraju. OKK Beogradu je ovo već četvrti poraz u sezoni i u sledećem kolu će na domaćem terenu morati da idu na pobedu protiv Novog Pazara.

Najefikasniji u ekipi Tamiša bio je Predrag Prlja sa 20 poena, a pratio ga je Miloš Nikolić sa 15. Kod Klonfera, najefikasniji je bio Aleksandar Langović sa 16 poena, dok je Nemanja Popović upisao 13.

Izvor: 013info