TRI NOVA BODA ZA SLOBODU

U okviru 11. kola Vojvođanske lige – Jug, fudbaleri Slobode dočekali su u Donjem Tovarniku fudbalere Hajduka iz Divoša. Prvo poluvreme proteklo je bez golova, uz dosta prilika za domaćina. Već u drugom poluvremenu, poslednjih desetak minuta utakmice bilo je za pamćenje. U 83. minutu, posle velike gužve pred golom Slobode i više odbijenih lopti, sve se završilo golom Mandića. I tada kreće preokret. Najpre, je u 90. minutu Mrkajić iskoristio kazneni udarac (nakon prekršaja nad Ninićem). U nadoknadi vremena, Dragojević odlično prograva Ninića, kojem nije bilo teško da loptu pošalje iza leđa Petrovića, za konačan rezultat: Sloboda – Hajduk 2:1 (0:0).

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku, pred oko 300 gledalaca, sudio je Nikola Čekićević iz Morovića, koji je podelio ukupno 5 žutih i jedan crveni karton.

Sloboda: Radosavljević 8, Ragastovac 6,5 (Gaćeša od 59), Kuburović 6,5, Ninić 8, Đuričić 7, Kordolup 6,5 (S. Radošević od 80), Pazarski 6,5, Bosiljkov 6,5, Ristić 6,5 (Mrkajić 7 od 59), Dragojević 6,5, M. Radošević 7.

Hajduk: Petrović 7, Davogić 6,5 (od 46. Marković), Halilović 6,5, Mandić 7,5, Radman 7, Simić 6,5, Sovilj 7, Stević 6,5, Stojanović 6,5 (od 46. Mihajlović 7), Trninić 6,5, Atić 7 (Savićević od 66).

Izvor: Opština Pećinci