TRIATLONCI PANČEVAČKOG TAMIŠA „RAZBIJAJU“ – 21 TAKMIČAR, 16 MEDALJA

U nedelju 16. juna 2019. održana je još jedna u nizu trka za takmičenje u kupu Srpske Triatlonske Unije, navodi 013info. Domaćin i organizator ove trke bio je TK Dynamic iz Novog Sada. U predivnom ambijentu Bačkog Novog Sela, na obali Dunava preko 90 triatlonaca je savladavalo distance sprint triatlona – 0.75km plivanja, 20km bajka i 5km trčanja u nimalo lakim uslovima paklene vrućine. U vreme starta trke, u 14 časova, temperatura je bilo visoko iznad tridesetog podeljka.

TK Tamiš je i na ovoj trci nastupio sa mnogobrojnom ekipom. Učinak je bio fascinantan, 21 takmičar – 16 medalja različitog sjaja. I ovog puta najuspešnija je bila juniorka Anja Davidović koja je pored pobede u svojoj konkurenciji bila i najuspešnija ženska takmičarka u apsolutnoj konkurenciji. Pored nje medalje su osvojili:

– Milica Zarić zlato, starije pionirke

– Aleksa Kežić zlato, mlađi kadeti

– Nikola Galović zlato, stariji kadeti

– Filip Rudaković zlato , AG 2 takmičari od 30 do 40 godina i bronza mušksrci apsolutno