VAŽNA POBEDA KOŠARKAŠA SPARTAKA

Košarkaši Spartaka su u ponedeljak 25. februara ugostili ekipu Tamiša i zabeležili vrednu pobedu i time produžili nadu za opstanak u Prvoligaškom društvu, navodi subotica.info. Subotičani su nakon tri četvrtine imali prednost od 12 poena koju su svojim greškama prokockali u poslednjoj deonici, ipak na kraju zasluženo slavili.

Početak utakmice pripao je Spartaku, Šarenac je pogodio dve trojke za vodstvo domaćih od 6:3. Odgovorili su gosti trojkama Mitrovića za minimalnio vodstvo ekipe iz Pančeva. Nastavili su gosti sa odličnim šutem i stigli do prednosti od 15:9. Spartak je uspeo da se vrati u meč, treću trojku postigao je Šarenac a nakon uspešnih slobodnih bacanja Barne subotičani su prišli na poen zaostatka 22:23.

U drugoj četvrtini ekipe su nastavlie sa šutevima za tri poena. Spartak je opoveo sa šest poena da bi Tamiš odgovorio serijom od 9:0. Poluvreme je završeno bez prednosti za bilo koju ekipu, 47:47. Prednost Spartaku u trećoj četvrtini novom trojkom donosi Šarena, usledilo je zakucavanja Bakumanje za 60:55. Nastavili su domaći u istom ritmu i stigli do dvocifrene prednosti, 67:57. Barna je u finišu četvrtine bio je tačan sa linije slobodnih bacanja, tako da je Spartak u završnu četvrtinu ušao sa vodstvom od 12 poena.

U finišu utakmice Spartak je nanizao greške u napadu i dozvolio ekipi tamiša da priđu na poen zaostatka. Dva minuta pre kraja Spartak je imao četiri poena viška, da bi trojkom Jereminova gosti ponovo stigli na samo poen zaostatka. Domaći su organizovali dva loša napada, ali srećom po subotičane ni gosti nisu uspeli da postignu koš. Dve sekunde pre kraja Igrutinović koristi oba slobodna bacanja za konačnih 90:87.

Do kraja regularnog dela prvenstva ostala su još tri kola. Spartak ima dve pobede manje od Vrsca koji se trenutno nalazi u zoni spasa. Subotičani do kraja prvenstva gostuju Slobodi i Vojvodini, dok pred svojom publikom dočekuju Zlatibor Čajetinu. Potrebne su ima najmanje dve pobede uz sva tri poraza Vrsca da bi obezbedili opstanak.

Izvor: subotica.info