ВЕЛИКИ УСПЕХ РУМСКЕ ТЕКВОНДИСТКИЊЕ

Протеклог викенда чланови Теквондо клуба „Змај“ у саставу Јована Мушицки, јуниорка-49кг, Никола Вучковић, сениор-68кг и тренер Борислав Kрстић наступили су као део националног тима Србије на престижном турниру Г2 класе „Белгија Опен“ у Ломелу.

На турниру је наступило 1.800 такмичара из преко 70 земаља. Првог дана турнира наступили су сениори где је Никола Вучковић имао веома добро издање победивши у два меча, док у борби за медаљу није имао решење за фаворизованог првог носиоца из Велике Британија, који је касније био први. Јована Мушицки је другог дана била херој српске женске репрезентације победивши у полуфиналу првог носиоца и актуелну светску јуниорску првакињу из Велике Британије. Јована је имала пет мечева у којима је победила представнице националних тимова из Португала 15:1, Шпаније 8:6, Србије 20:5, Енглеске 13:9, да би у финалу изгубила од Белгијанке 16:2 и тако освојила једину медаљу за српски женски тим другог дана. Kолико је била велика конкуренција у женским категоријама најбоље сведочи чињеница да је наша шампионка Милица Мандић једина освојила медаљу првог дана, а Јована другог за репрезентацију Србије.

Jovana i Borko“Турнир у Белгији је био изузетно тежак и напоран. Само учешће на оваквој светској смотри теквондо спорта изазива респект, а поготово кад се вратимо са оваквим успехом. То не може да нас остави равнодушним, јер смо још једном показали да имамо и знање и квалитет да се носимо са светским силама у овом спорту. Захваљујемо се свима на подршци јер без родитеља, другара из клуба, помоћних тренера, наставника у школи, па и локалне самоуправе не би могли да постигнемо резултате који нас сврставају у сам врх теквондо спорта“, поручио је тренер румског клуба и репрезентације Србије Борислав Kрстић.

Извор: Општина Рума