VOJVODINA PORAŽENA OD SLOVANA Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Slovana iz Bratislave rezultatom 2:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u Beleku.

Pred oko 50 gledalaca na terenu hotela “Kaja”, strelci za Slovake bili su Hološko u 41. i Šporar u 55. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov (od 46. Perić) – Lakićević (od 46. Lazarević), Vukasović (od 46. Veselinović), Radovanović (od 46. Saničanin), Antić (od 46. Devetak) – Putinčanin (od 46. Vujanović), Jovančić (od 60. Cebara), Mesarović (od 46. L. Zličić) – Avramovski (od 27. Kalezić, od 82. Živković), Subotić (od 54. Nešković), Mihajlović (od 46. Vinsent).

Slovan: Greif (od 46. Šula) – Čikoš, Lacko, Bajrić (od 39. Sekulić), Čukunis (od 60. Sukotski) – Dropa, Van Haren, Savićević (od 85. Šet), Hološko (od 60. Oršula) – Rarsalja Kadfi (od 60. Čavrić), Vitek (od 46. Šporar).

Slovaci su prvi ozbiljnije zapretili u sedmom minutu, kada je Hološko snažno šutirao sa oko 20 metara, ali je Rockov odličnom intervencijom sprečio loptu da uđe u rašlje. Igra se potom odvijala uglavnom na sredini terena, bez izrazitih šansi, da bi Slovan u 29. minutu ponovo mogao do gola, kada je Hološko ušao u šesnaesterac Vojvodine i proigrao Dropu, ali je on sa desetak metara slabo zahvatio loptu, koja je otišla van okvira gola.

Međutim, u 41. minutu, ekipa iz Slovačke je ipak uspela da povede. Hološko je šutirao sa oko 15 metara iskosa, Subotić je klizećim startom pokušao da ga izblokira, ali se lopta odbila od njega tek toliko da prevari golmana Rockova i završi u mreži.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 50. minutu, ponovo je Slovan mogao do pogotka. Posle centaršuta sa leve strane, Savićević je uputio udarac glavom sa oko šest-sedam metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke. Ipak, svega pet minuta kasnije, Slovaci su postigli i drugi gol na ovom meču.

Posle centaršuta u šesnaesterac Vojvodine, ponovo sa leve strane, Šporar je došao do lopte i driblingom uspeo da se izbori za poziciju za udarac, a onda preciznim šutem sa oko osam-devet metara poslao loptu pod prečku gola crveno-belih.

Od tog trenutka, Vojvodina je imala nešto veći posed lopte, ali joj je nedostajao konkretan završni pas u napadu, pa nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol protivnika, te je utakmica završena pobedom slovačkog tima.