VOJVOĐANSKI DERBI PRIPAO SUBOTIČANKAMA

U prvom kolu play off-a za šampiona države fudbalerke subotičkog Spartaka pobedile su novosadske rivalke sa 3-0, i na taj način se još više učvrstile na prvom mestu. Iako rezultatski ubedljivo subotčanke do nova tri boda nisu došle ni malo lakim putem. Mučile su ih uporne i borbene fudbalerke Vojvodine punih sat vremena, sve dok Nina Dorine nije iskoristila pad koncentracije novosadske kapitenke Delić i glavom sa 2-3 metra sprovela loptu u mrežu posle centaršuta Tijane Matić. Do tog momenta Delićeva je odlično čuvala stamenu Dorine, ali je prekaljena golgeterka ipak uspela da donese toliko željeno vođstvo domaćoj ekipi.

Nakon postignutog gola domaće igračice su dobile još više na samopouzdanju i sve više su pritiskale zadnju liniju novosadskog tima. Kao ishod tog pritiska došao je i drugi pogodak u 75 minuti. Korner sa desne strane je izvela Sara Pavlović a posle ne baš spretne intervencije Tanje Đapić kapitenka domaćih Violeta Slović je najsnalažljivija u gužvi i sa 3-4 metra udaljenosti šalje loptu u gol, 2-0. Treba istaći da je golmanka Vojvodine izvanredno branila čitavu utakmicu i da je svojim odbranama podsetila na neke ranije nastupe iz prethodnih sezona, kada je i proglašena za najperspektivniju golmanku Evrope.

Do kraja utakmice Spartak je rutinski čuvao prednost, dok su mlade igračice Vojvodine pokušavale da postignu bar počasni pogodak ali u tome nisu uspele. U poslednjem minutu nadoknade vremena posle sjajnog solo prodora Tijane Filipović i odlične odbrane Đapić na odbijenu loptu pritrčava Nine Dorine i stavlja tačku na vojvođanski derbi, 3-0.

Treba istaći da je utakmicu odlično vodila sudijska trojka, na čelu sa Marinom Višnjić iz Kragujevca.

Izvor : zfkvojvodina.rs