ZAPOČETA TAKMIČARSKA SEZONA ZA JEDRILIČARSKI KLUB PALIĆ

Takmičari Jedriličarskog Kluba Palić su u periodu od 19. do 21. juna učestvovali na međunarodnoj regati u Balatonfuredu, u Mađarskoj – na BYC Rooster Monautix kup regati, navodi subotica.info.

Na regati su učestvovali takmičari klase Optimist, Laser 4,7 i Laser Standard. Tim su vodili treneri JK Palića, Dejan Zakić i Ištvan Boja.

Sastav ekipe, koja je učestvovala na regati: Kristina Boja, Danilo Bešić, Mate Salai, Nenad Zakić i Benedek Marton.

Kristina Boja osvojila je zlatnu medalju u klasi Laser 4.7, dok je Danilo Bešić osvojio bronzanu medalju u klasi Laser Standard, dok u klasu Oprimist, od ukupno 129 takmičara Nenad Zakić je osvojio 13. mesto, a Benedek Marton 105. mesto.

Sledeća regata za takmičare Jedriličarskog Kluba Palić će se održati na Paliću u periodu od 3. do 5. jula, kada će se održati prva regata u seriji regata Državnog prvenstva Srbije.

Izvor: subotica.info