ŽFK SPARTAK UBEDLJIV I U DRUGOJ UTAKMICI KVALIFIKACIONOG TURNIRA LIGE ŠAMPIONA

ŽFK Spartak – ŠK Slovan Bratislava 7:0 (2:0)

Fudbalerke Spartaka ostvarile su i drugu uverljivu pobedu u 5. grupi kvalifikacionog turnira Lige šampiona i time se nalaze na korak do željenog cilja i plasmana u eliminacionu fazu najelitnijeg takmičenja u Evropi, navodi subotica.info. nakon ubedljivog starta i pobede od 12:0 nad prvakom Moldavije večeras su savladale i domaćina kvalifikacionog turnira ekipu Slovana sa ubedljivih 7:0. U poslednjem trećem susretu koji će odlučiti o prvaku grupe subotičanke će se sastati sa prvakom Mađareske ekipom Ferencvaroša. Spartaku je u tom susretu dovoljan i bod pošto su u prva dva kola bili daleko ubedljivije od mađarica koje imaju gol razliku od 5:1 dok Golubice imaju impresivnih 19:0

Spartak je od prvog minuta krenuo izrazito ofanzivno ka golu slovakinja, što su koristile igračice Slovana te pretile iz opasnih kontranapada.Subotičankama se isplatio pritisak 21. minutu, Tijana Matić je odlično šutirala na gol i izborila korner nakon odbrane golmana Slovana. Loptu iz ugla izvela je Sara Pavlović, a iskusni kapiten Spartaka i državne reprezentacije, Violeta Slović, loptu rutinski šalje u mrežu za 1:0. U 37. minuti akciju započinju Molly Fiedler i Kayla Adamek, stvara se gužva pred Slovanovim golom, a najspretnija je Tijana Matić i odbijenu loptu šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu, u 53. minuti, nakon izvanredne asistencije od strane Kayla Adamek, Tijana Matić samo preusmerava putanju lopte u nebranjenu mrežu. Četvrti gol postiže izvanredna Tijana Filipović, a asistirala je ponovo Kayla Adamek. Nakon nekoliko odličnih asistencija Kayla Adamek se u 59. minuti upisuje u listu strelaca. U 78. minuti Mariah Williams se probila po desnoj strani, upućuje odličnu loptu prema Alini Baka, ali delić sekunda pre Aline na loptu uklizava Simona Bačová i loptu šalje u sopstvenu mrežu. U 85. minuti Alina Baka utrčava u Slovanov kazneni prostor, ali biva oborena. Najstrožu kaznu za 7:0 realizuje Živana Stupar koja postiže gol u svom debitantskom nastupu u Ligi Šampiona.

Odlučujuća utakmica trećeg kola između ŽFK Spartak i Ferencvaroša odigraće se u utorak 13. avgusta sa početkom od 17 časova.

Izvor: subotica.info