ЖКК РАДИВОЈ КОРАЋ ЈУНИОРСКИ ПРВАК СРБИЈЕ

Србобран и Центар за спорт и туризам протеклог викенда били су домаћини и организатори ДРЖАВНОГ ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ за ЈУНИОРКЕ у кошарци, и како и увек до сада, још једном потврдили да су у стању да на најбољи начин припреме и спроведу у дело најзахтевније догађаје и сусрете, не само спортске врсте. Ово је био један од главних утисака представника свих седам гостујућих клубова и представника Кошакашког савеза Србије, чији су се руководиоци на лицу места уверили да се на Србобран и Центар за спорт и туризам увек може рачунати када је у питању организовање великог спортског такмичења. И то траје још од 1988. године и славног Европског јуниорског првенства за кошаркаше, које је одржано управо у Србобрану.

Снаге у Србобрану укрстиле су ове године екипе ЖКК Црвена звезда, ЖКК Партизан, ЖКК Радивој Кораћ, ЖКК Краљево, Новосадска ЖКА, ЖКК Сврљиг, ОКК Параћин и домаћи ЖКК Србобран, а шампионска титула путује у Београд, у витрине ЖКК Радивој Кораћ.

Жућкове наследнице су у финалу одиграном у Србобрану савладале Црвену звезду резултатом 60:53. После уједначеног почетка утакмице Кораћ је серијом 9:0 средином друге четвртине први стекао озбиљнију предност – 20:12. Звезда је до полувремена успела да ухвати прикључак, пре свега везаним тројкама Ђорђевић, па је после 20 минута резултат гласио 23:22 у корист Радивоја Кораћа.

Звезда је много боље одиграла другу половину трећег периода и успела да стигне до максималне предности у овом мечу – 39:32 у 28. минуту. Била је то серија 13:0 у којој је главну ролу одиграла Вуловић.

Звездина предност од четири поена на почетку последње четвртине (41:37) чинила се великом, међутим црвено-беле више од четири минута нису успеле да постигну кош, што је Кораћ искористио и преокренуо резултат у своју корист. Фуриозном игром „Жућкове наследнице“ су направиле серију 13:2 и у 35. минуту повеле са 50:43.

Звезда се није предавала, па је са четири везана поена Деурић у 38. минуту пришла на 53:51.

У кључним тренуцима утакмице одговорност је преузела Нађа Недељков. На уласку у последњи минут је погодила кључну тројку за 56:51, а затим са линије слободних бацања у последњим секундама меча отклонила све дилеме око крајњег исхода.

Недељков је утакмицу завршила са дабл-дабл учинком од 12 поена и 12 скокова. Најефикаснија у победничком тиму је била Боричић са 19 поена, уз 9 скокова, док је Ристић имала учинак од 9 поена и 6 скокова.

У тиму тренера Зорана Акановића најефикаснија је била Вуловић са 19 поена (4 скока). Деурић је постигла 10 поена (14 скокова, 3 блокаде), а Дешић 8 (5 асистенција).

Радивој Кораћ је тако, после злата у кадетској, првак Србије и у јуниорској конкуренцији. Црвена звезда је сезону у млађим категоријама завршила са три медаље. Пионирке су се окитиле златом, а кадеткиње и јуниорке сребром.

„Све оно што смо радили целе сезоне пренели смо у овај завршни турнир. Рекао сам да ће екипа која буде три дана држала концентрацију и држала висок ниво игре, узети медаљу. Надао сам се да ће то бити моја екипа, можда то није тако изгледало после прве утакмице, али сам веровао до краја да можемо до титуле. Имали смо огромну енергију и 40 минута нисмо одустајали, и верујем да нам је то донело победу. Публика нам је, као и увек, много помогла“, рекао је након финала тренер Кораћа Ненад Марковић.

Најбољи стрелац турнира је Надежда Недељков (ЖКК Радивој Кораћ) са 61 поеном укупно, и њој је пехар уручио Милорада Субић, председника клуба домаћина, ЖКК Србобран. Иста играчица је и МВП турнира, са индексом корисности 75, а пехар који од ове године носи име „Драгана Вуковић“, уручио јој је Горан Вуковић, брат прерано преминуле кошаркашице Драгане. Пехар за ЖКК Србобран, за освојено 4. место, капитену екипе Мирјани Ђоковић је уручио Бојан Поповић, комесар такмичења и наш бивши репрезентативац. Медаље за Новосадску ЖКА, за 3. место уручили су Зоран Тир, стручни сарадник КСС, и Бојан Поповић. Пехар Новосадској ЖКА уручио је Милорад Субић. Сребрне медаље и пехар за Црвену Звезду уручили су Душан Пројовић, потпредседник КСС и Зоран Тир. Златне медаље и шампионски пехар екипи Радивој Кораћ, уручили су Пројовић и Ана Јоковић, потпредседница КСС и прва дама наше женске кошарке.

Извор: Општина Србобран