ZLATO ZA CAMKETA! STEFAN CAMOVIĆ POBEDNIK ZAGREB OPENA U KATEGORIJI MLAĐIH SENIORA

Osmi Zagreb Open za seniore i mlađe seniore održan je od 14. do 17. novembra u Zagrebačkom bokserskom centru, navodi nasemesto.

Na ovom međunarodnom bokserskom takmičenju učestvovalo je 69 seniora i mlađih seniora iz Srbije, Nemačke, Slovenije, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Crne Gore i zemlje domaćina, Hrvatske.

Našu zemlju predstavljao je bokser iz Ravnog Sela i takmičar Boks kluba “Čarnok” iz Vrbasa Stefan Camović koji je u finalu savladao crnogorskog predstavnika Nenada Markovića i osvojio zlato u kategoriji mlađih seniora do 60 kilograma. Camović je inače četvorostruki prvak Srbije i osvajač velikog broja međunarodnih turnira.

Najuspešniji bokser u seniorskoj konkurenciji je hrvatski reprezentativac Matej Uremović, dok je Sara Kos, takođe iz Hrvatske, najbolja seniorka Zagreb Opena 2019. U kategoriji mlađih seniorki zlato je osvojila mlada hrvatska bokserka Nikolina Ćaćić.

Izvor: nasemesto