Под покровитељством Града Сомбора, Асоцијација жена Републике Србије општински окружни градски одбор Сомбор, организовала је по 26. пут манифестацију „Дан житних поља”.
Програм је одржан на главној градској улици и окупио је велики број како посетилаца тако и учесника.
Својим присуством овогодишњи „Дан житних поља“ увеличали су Асоцијација жена Сомбор, Коло српских сестара, Градско удружење пензионера Сомбор, удружење жена из Оџака, Удружење жена „Златне руке“ из Бачке Паланке, Удружење жена „Кићени Срем“ из Инђије, Удружење жена „Рубац“ из Кљајићева, УЖ „Златне нити“ из Дероња, Секција жена ОКУД „Иво Лола Рибар“ из Сонте, те винарија „Веритас Ћуковић“ из Сремских Карловаца као и сликари из „Ликовне групе ‘76“ Сомбор, који су различитим рукотворинама одушевили посетиоце.
Традиционално, одржан је и свечани дефиле учесника који су својим наступима употпунили ову манифестацију. Током 26. „Дана житних поља“ наступили су ГКУД „Сомбор“, КУД „Апатинске мажореткиње“, Завичајно друштво „Др Ђорђе Војиновић” Кордун, Матеј Ковач, ОКУД „Иво Лола Рибар“ Сонта, Певачка група „Ђурђевак“ Кљајићево, КУД „Вук Караџић“ Чонопља.
Поздравне речи упутила је председница Асоцијације жена ООГО Сомбор Јелица Половина, а испред Града Сомбора догађају су присуствовали чланови Градског већа Сања Бојић и Небојша Тривуновић.
Извор: Град Сомбор
