СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ – РЕПЕРТОАР ЗА MART 2020.

СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ – РЕПЕРТОАР ЗА MART 2020.

ДРАМА

   ПОНЕДЕЉАК 2.      ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ   Џ. Стејн – Џ. Бок                                                              „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

              УТОРАК 3.      ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ   Џ. Стејн – Џ. Бок                                                              „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

                СРЕДА 4.      ЖЕНИДБА  комедија  Н. В. Гогољ                                                                                 „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

         ЧЕТВРТАК 5.      ТАМО, ДАЛЕКО…  Владимир Х. Владимиров     режија: Мирослав Бенка           „Пера Добриновић“  19.30

                                        Адаптација драме „Милица Николићева“                                                                                                         

                                        Позориште „Добрица Милутиновић“, Ср. Митровица и Словачко позориште ВХВ, С. Пазова

                                                                                                                                                                                                                                           

                 ПЕТАК 6.      ЈОВАНЧА НА ПУТУ ОКО СВЕТА   комедија по Б. Нушићу                                     „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

             СУБОТА 7.      СЕВЕРОИСТОК    Режија: Јана Маричић    Битеф театар и БеоАрт, Београд       „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

   ПОНЕДЕЉАК 9.      ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА  Бранислав Нушић                                                     „Пера Добриновић“  19.30

                                        Режија: Јагош Марковић         Народно позориште, Београд

                                        КО ЈЕ УБИО ЏЕНИС ЏОПЛИН?    Тијана Грумић            премијера                                     Камерна  20.30

                                        Режија: Соња Петровић      СНП и ОПЕНС

                                                                                                                                                                                                                                           

            УТОРАК 10.      ВЕШТИЦЕ ИЗ САЛЕМА    А. Милер                                                                                „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

             СРЕДА 11.      ЧАС АНАТОМИЈЕ   по мотивима дела Д. Киша  А. Урбан                                  „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

       ЧЕТВРТАК 12.      ГОСПОЂА МИНИСТАРКА    комедија,  Б. Нушић                                                       „Пера Добриновић“  19.30

                                        СМРДЉИВА БАЈКА  М. Момчиловић                                                                                            Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                                                                           

              ПЕТАК 13.      ИВКОВА СЛАВА У ПРИЗРЕНУ  по мотивима Стевана Сремца                        „Пера Добриновић“  19.30

                                        Режија и драматизација: Бојан Стојчетовић     

                                        НП Приштина (Грачаница) и НП Ниш                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                                           

           СУБОТА 14.      НА ДРИНИ ЋУПРИЈА  по мотивима дела Иве Андрића                                       „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

ПОНЕДЕЉАК 16.      ЈОВАНЧА НА ПУТУ ОКО СВЕТА   комедија по Б. Нушићу                                     „Пера Добриновић“  19.30

                                        НОВОСАДСКИ ОМНИБУС                                                                                                                    Камерна  20.30

                                        ВЕЛИКА ОЧЕКИВАЊА Ђорђе Писарев, режија: Душан Мамула    премијерно

                                                                                                                                                                                                                                           

            УТОРАК 17.      УЈЕЖ   комедија,  Б. Нушић                                                                                             „Пера Добриновић“  19.30

                                        КО ЈЕ УБИО ЏЕНИС ЏОПЛИН?    Тијана Грумић                                                                          Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                                                                           

             СРЕДА 18.      ЛАЖА И ПАРАЛАЖА  весело позорје,   Ј. С. Поповић                                             „Пера Добриновић“  19.30

                                        ЗОРАН РАДМИЛОВИЋ  монодрама    Режија: Андреа Лазић                                                    Камерна  20.30

                                        Текст и извођење: Иван Томашевић      Сцена „Маска“, Шабац                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                           

       ЧЕТВРТАК 19.      СМЕДЕРЕВО 1941.   А. Ђорђевић                                                                              „Пера Добриновић“  19.30

                                        КАТАР   О. Петковић                                                                                                                                Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                                                                           

              ПЕТАК 20.      ДОПЛЕР  Е. Лу                                                                                                                  „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                                                                           

           СУБОТА 21.      ПУТ ОКО СВЕТА ЗА 60 СЕКУНДИ  В. Арсенијевић                                               „Пера Добриновић“  19.30

                                        ОВО НИЈЕ ДРЖАВНИ ПОСАО  Даница Грубачки     НП Сомбор                                              Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                                                                           

ПОНЕДЕЉАК 23.      ТРАВНИЧКА ХРОНИКА   И. Андрић                                                                              „Пера Добриновић“  19.30

                                        НАЈУСАМЉЕНИЈИ КИТ НА СВЕТУ  Т. Грумић                                                                              Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                                                                           

            УТОРАК 24.      ПОЖАР. ЛАУНЏ / КОНТРАСТ   М. Кнежевић и М. Миљковић                                                   Камерна  21.00

                                                                                                                                                                                                                                           

             СРЕДА 25.      МОЋНИ РЕНЏЕРИ НЕ ПЛАЧУ   Т. Грумић                                                                                   Камерна  21.00

                                                                                                                                                                                                                                           

       ЧЕТВРТАК 26.      ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА  комедија,   Е. Јонеско                                                             „Пера Добриновић“  19.30

                                        KISS    комични акустични мјузикл         Отворени круг Нови Сад                                            Камерна  21.00

                                                                                                                                                                                                                                           

              ПЕТАК 27.      ДУХ КОЈИ ХОДА  Д. Дуковски       Светски дан позоришта                               „Пера Добриновић“  19.30

                                        АЈ, КАРМЕЛА     Хосе Санћис Синистера                                                                                         Камерна  21.00

                                        Режија: Душан Петровић         „Упалимо рефлекторе“ Нови Сад

                                                                                                                                                                                                                                           

           СУБОТА 28.      ДАН СРПСКОГ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА                                                                 „Пера Добриновић“  12.00

                                        ТАРТИФ (Комично у класичном) И. В. Торбица                                                           „Пера Добриновић“  19.30

                                        по мотивима оригиналне Молијерове драме

                                                                                                                                                                                                                                           

ПОНЕДЕЉАК 30.      КРВАВЕ СВАДБЕ   Ф. Г. Лорка                                                                                        „Пера Добриновић“  19.30

                                        АУТОБИОГРАФИЈА   Б. Нушић                                                                                                           Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                                                                           

            УТОРАК 31.      КРВАВЕ СВАДБЕ   Ф. Г. Лорка                                                                                        „Пера Добриновић“  19.30

 

 

 

 

                                        ОПЕРА

              УТОРАК 3.      ЧАРОБНА ФРУЛА   опера за најмлађе,  В. А. Моцарт                                                 „Јован Ђорђевић“    13.00

                                                                                                                                                                                                                                   15.00

                                                                                                                                                                                                                                           

         ЧЕТВРТАК 5.      ТРУБАДУР   опера,  Ђузепе Верди                                                                               „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                                                                           

            УТОРАК 10.      ПОП ЋИРА И ПОП СПИРА   комична опера,  Дејан Деспић                                  „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                                                                           

             СРЕДА 11.      РОК ОПЕРА   концерт                                                                                                          „Јован Ђорђевић“  20.00

                                        Novosadski Big Band и Оркестар и чланови Опере СНП-а

                                                                                                                                                                                                                                          

           СУБОТА 14.      ТРАВИЈАТА   опера,  Ђузепе Верди                                                                             „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                                                                           

       ЧЕТВРТАК 26.      МАЧАК У ЧИЗМАМА опера за децу, Цезар А. Кјуи  Удружење „Visoko C“, Нови Сад „Пера Добриновић“ 12.00

                                                                                                                                                                                                                                   13.00

 

 

 

                                        БАЛЕТ  70 година

 

             СУБОТА 7.      Поводом Дана Балета – изложба фотографија                       Доњи фоаје сцене „Јован Ђорђевић“  18.00

                                        „20 година уназад: балетске премијере и обнове“

                                        ВРАГОЛАНКА    комични балет   Л. Ј. Ф. Херолд                                                         „Јован Ђорђевић“  19.00 

                                                                                                                                                                                                                                           

           СУБОТА 28.      ОХРИДСКА ЛЕГЕНДА  балет,    Стеван Христић                  премијера            „Јован Ђорђевић“  19.00

                                        Кореографија и режија: Владимир Логунов (Београд),

                                        Диригент: Александар Којић

                                                                                                                                                                                                                                           

            УТОРАК 31.      ОХРИДСКА ЛЕГЕНДА  балет,    Стеван Христић                                                       „Јован Ђорђевић“  19.00

 

 

 

 

                                        У СНП-у…

  ПОНЕДЕЉАК 2.      ГОДИШЊИ КОНЦЕРТ БАЛЕТСКЕ ШКОЛЕ  у Новом Саду                                        „Јован Ђорђевић“   19.00

                                                                                                                                                                                

              УТОРАК 3.      ШТА МЕ СНАЂЕ  монодрама у извођењу Анђелке Прпић                                        „Јован Ђорђевић“   20.00

                                                                                                                                                                                

                 ПЕТАК 6.      ПРИЧА СЕ ПО ГРАДУ   комедија     Текст и режија: Сташа Копривица                „Јован Ђорђевић“   20.00

                                                                                                                                                                                

           НЕДЕЉА 8.      ПЕТАР ГРАШО    солистички концерт                                                                          „Јован Ђорђевић“   20.00

                                                                                                                                                                                

              ПЕТАК 13.      17. Београдски фестивал игре  STARS OF NEW YORK CITY BALLET                   „Јован Ђорђевић“   20.00

                                                                                                                                                                                

         НЕДЕЉА 15.      ЧИКАГО  мјузикл    Ф. Еб, Б. Фоси, Џ. Кендер      Режија: Кокан Младеновић        „Јован Ђорђевић“   20.00

                                        Позориште на Теразијама, Београд

                                        КО СЕ БОЈИ ИСАДОРЕ ДАНКАН  мјузикл   Режија: Геа Гојак

                                         Viva Dance Academy, Нови Сад                                                                                       „Пера Добриновић“   19.00

                                                                                                                                                                                

            УТОРАК 24.      17. Београдски фестивал игре  BODYTRAFFIC | LOS ANGELES                          „Пера Добриновић“   20.00

                                                                                                                                                                                

          СРЕДА 25.      17. Београдски фестивал игре  UN POYO ROJO | BUENOS AIRES                     „Пера Добриновић“   20.00

                                                                                                                                                                                

         НЕДЕЉА 29.      КАД СУ ЦВЕТАЛЕ ТИКВЕ   Драгослав Михаиловић                                                    „Јован Ђорђевић“   20.00

                              Режија: Бобан Скерлић             Београдско драмско позориште

 

 

                                Представе за које важе ваучери за студенте у академској 2019/2020.

 

 

 

ПРЕМИЈЕРЕ

У години јубилеја, 135 година од рођења композитора Стевана Христића и 70 година

од оснивања Балета СНП, централни догађај на Дан Српског народног позоришта:

 

Субота, 28. март, сцена „Јован Ђорђевић“, 19.00

Стеван Христић

Охридска легенда

Најпознатије музичко-сценско дело српске уметничке музике, балет атмосфере, емоција и народних игара представља први српски и у неким елементима непревазиђени национални балет заснован на народној легенди о девојци, турској робињи, која се чудесно спасава и, претварајући се у голубицу,  лети у слободу…

Учествују: прваци, солисти и ансамбл Балета, Хор и Оркестар Опере СНП-а.

Реприза: 31. март

 

 

Понедељак, 9. март, Камерна сцена, 20.30

Ко је убио Џенис Џоплин?

Режија: Соња Петровић

O Џенис коју знамо и Џенис коју не знамо…

Играју:

Соња Исаиловић, Бојана Милановић, Вукашин Ранђеловић, Стефан Вукић, Димитрије Аранђеловић.

Mузичари: Игор Сакач, Филип Грубач, Петар Бањац.

Реприза: 17. март

 

 

Понедељак, 16. март, Камерна сцена, 20.30

НОВОСАДСКИ ОМНИБУС:

Велика очекивања

Режија: Душан Мамула

„Изгледа да је твоја будућност већ увелико моја садашњост“.

Играју: Александар Петковић, Стефан Вукић, Алиса Лацко, Милица Грујичић, Федор Ђоровић.

 

 

 

ГОСТИ У СНП-У

  1. март, сцена „Пера Добриновић“, 19.30

Ожалошћена породица,

Б. Нушић, НП Београд

Режија, адаптација, избор музике: Јагош Марковић

Играју: Саша Торлаковић, Радмила Живковић, Даница Максимовић, Небојша Дугалић, Вања Ејдус, Александар Срећковић, Нела Михаиловић, Слободан Бештић, Сузана Лукић, Душан Матејић.

 

 

 

ДОГАЂАЈИ

  1. Београдски фестивал игре – Чиста сензација
  2. март, сцена „Јован Ђорђевић“, 20.00

ЗВЕЗДЕ ЊУЈОРК СИТИ БАЛЕТА:

У ноћи, Џ. Робинс;

Ђаволци, Ј. Коборг;

Дијаманти, Ж. Баланшин;

После кише, К. Вилдон;

Who Cares, Ж. Баланшин

  1. март, сцена „Пера Добриновић“, 20.00

BODYTRAFFIC / Лос Анђелес:

(Не)стварни умови, Х. Магадан;

Прашина, Х. Шехтер;

Скривене игре: Поглавље 1, А. Лаки

  1. март, сцена „Пера Добриновић“, 20.00

UN POYO ROJO / Буенос Ајрес:

Н. Пођи, Л. Росо

 

 

 

СНП У ГОСТИМА

  1. март Тартиф, НП Сомбор
  2. март Јованча на путу око света, отварање 49. фестивала „Дани комедије“, Јагодина
  3. март Тартиф, 49. фестивала „Дани комедије“, Јагодина
  4. март Тартиф, „Ковински позоришни сусрети“, Ковин

 

Author Image
Lala
%d bloggers like this: