ЈОВАНА ГЊАТОВИЋ ПРВАКИЊА СРБИЈЕ У ТРОСКОКУ

Најбољи атлетичари и атлетичарке Србије протеклог викенда такмичили су се у Београду на Првенству државе у дворани.

Атлетичарке Атлетског клуба „Рума“ Јована Гњатовић и Тамара Милутиновић имале су одличне наступе, који су крунисани златном и сребрном медаљом у најјачој сениорској конкуренцији.

Јована Гњатовић је у дисциплини троскок својим новим личним и клупским рекордом од 12м 90цм освојила прво место. Тиме је титули најбоље јуниорке у троскоку, освојене претходног викенда (30-31.01.2021.), додала наслов најбоље сениорке Србије.

Тамара Милутиновић је у дисциплини 200 метара освојила друго место са резултатом 24,82.

На државном првенству учествовали су и атлетичари румског клуба Милан Старчевић и Петар Илић, обојица у дисциплини бацање кугле. Милан(шесто место) и Петар(осмо место) су имали добре наступе, али недовољно да се освоји одличје.

Извор: Општина Рума