PLIVAČI “VRBASA” I “BJELICE” OSTVARILI VELIKI USPEH PROTEKLOG VIKENDA U SOMBORU

U Somboru je proteklog vikenda održano takmičenje u plivanju na kome su, među 16 klubova iz Mađarske, Hrvatske i Srbije učestvovali i plivači PK „Vrbas“ i PK „Bjelica“, navodi nasemesto.

Plivački klub “Vrbas” učestvovao je 10. februara na takmičenju “Zimske čarolije” sa devet plivača, od kojih je njih pet osvojilo devet medalja (četiri zlatne, četiri srebrne i jednu bronzanu).

Medalje su osvojili:

Knežević Jovana – zlato 50m delfin, srebro 50m prsno

Đurđić Tijana – zlato 50m kraul, bronza 50m prsno

Basta Vuk – zlato 50m kraul, srebro 50m delfin

Ivić Vukašin – zlato, 50m prsno

Sretenović Luka – srebro, 50m kraul

Muška štafeta 4×50 metara kraul u sastavu Japundza Miloš, Benčik Mitar, Sretenović Luka i Ivić Vukašin zauzela je drugo mesto.

Plivački klub “Bjelica” je proteklog vikenda učestvovao na dva plivačka mitinga u Somboru. U subotu se održalo takmičenje “Polet kup” gde se takmičilo 300 plivača starije uzrasne kategorije iz 21 kluba. PK “Bjelica” je učestvovao sa 13 plivača i osvojio 15 medalja i pehar za najboljeg takmičara. U nedelju su nastupali najmladji plivači na takmičenju “Zimske čarolije” gde se PK “Bjelica” Vrbas takmičio sa 12 plivača i osvojio pet medalja.

Jelena Krajinović – pehar za najuspešnijeg takmičara, tri zlatne medalje na 50,100, 200m leđa i srebro na 50m kraul