RUKOMETAŠI SPARTAKA UBEDLJIVO PORAZILI FAVORIZOVANI NOVI PAZAR

Rukometaši Spartaka ostvarili su važnu pobedu u 17. kolu Super rukometne lige pred svojim navijačima protiv favorizovane ekipe Novog Pazara. Subotičani su pružilii puno bolju igru u odnosu na prošlonedeljno izdanje protiv Kikinde, navodi subotica.info.

Domaći su kontrolisali utakmicu od samog početka, igrali su izuzetno nadahnuto u napadu i već u 6. minutu imali prednost od 4:0. Nekadašnji igrač Spartaka a sada u dresu Novog Pazara prekinuo je niz subotičana na 4:1, da bi golovima mladog Stefanovića i Ilije Petrovića domaći stigli do vodstva od 6:1 u 9. minutu. Prednost od pet golova Spartak je lako održavao do isteka prvog plouvremena koje je završeno sa 17:12.

Nastavak susreta nije doneo promenu na terenu. Nadahnuti Željko Šukić lako je pronalazio rupu u odbrani gostiju svojimpetim golom na utakmici doneo je prednost Spartaku od sedam golova, 20:13 u 34. minutu. Novi Pazar je u naredna tri minuta smanjio na pet golova zaostatka da bi Šukić i golman Arđelan sa svog gola ponovo meč uneli u mirniji tok za domaćina, 22:15. U posednjih deset minuta nakon gola Potpare sa sedam metara ušlo se sa osam golova prednosti za Spartak, 28:20. Trener Slaviša Laković tada je pružio šansu svim mlađim igračima koji su to i opravdali. Rosić je postigao dva gola, Spremo se kvalitetno nosio sa rivalom na crti, postiago i jedan gol koji je na njegovu žalost poništen zbog prestupa. Dobru igru prikazao je i mladi Kolundžić koji je postigao gol i odigrao lepu akciju koju je realizovao Šukić iz cepelina za 32:23, tri minuta pre kraja. Konačan rezultat od 34:25 postavio je Rosić u poslednjem minutu.

Domaći rukometaši su tokom celog meča bili sigurni i koncentrisani. Velika želja za pobedom rezultovala je odličnom igrom i na kraju uverljivom pobedom protiv ekipe Novog Pazara koja je najprijatnije iznenađenje prvenstva. U poluvremenu subotičkoj publici su se predstavili mladi subotički rukometaši, budućnost ovog grada. Za najboljeg igrača susreta proglašen je Željko Šukić koji je postigao osam golova.

Izvor: subotica.info