UBEDLJIVA POBEDA POPINČANA

Tokom zimske pauze popinački FK „Napredak“ pojačao je tim sa 12 novih igrača, tako da će u borbu za opstanak u sremskoligaškom društvu ući praktično sa novom postavom. Kvalitet i najavu borbe za opstanak pokazali su juče na domaćem terenu u prijateljskoj utakmici protiv FK „Provo 2015“ iz Prova.

Tokom utakmice u Popincima jasna je bila razlika u kvalitetu ekipa. Već u 26. minutu na ubačenu loptu sa desne strane, pred golom Prova, najbolje je reagovao Janković i to je 1:0. Želeći da izbije loptu iz svog kaznenog prostora, jedan od odbrambenih igrača gostiju napucava Ivkovića, i prednost Napretka je bila duplirana. Pri kraju prvog poluvremena, Sremac, zimsko pojačanje popinačkog sremskoligaša, odlično proigrava Ž.M. Jovanovića i to je bilo ubedljivih 3:0. Nakon prekršaja nad Ercegom u kaznenom prostoru Prova 2015 u 75. minutu, sudija dosuđuje penal, koji Janković pretvara u gol. Počasni gol gosti postižu nekoliko minuta pre kraja utakmice: strelac sa 11 metara bio je Todorović. Konačan rezultat Napredak – Provo 2015 4:1 (2:0)

Na igralištu Napretka, pred oko 100 gledalaca, sudio je Saša Bežanović iz Popinaca.

Izvor: Opština Pećinci